KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156283

nr 1215 6283

Johan Ossian-Andersson

(1889-1975), Sverige

Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåt, Signerad 1932. Olja på duk, 62x97

Kondition: skadad duk, slitage

Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 5 november 2018
kl 19:48:25

5/11 10:26:24 1      500 kr
5/11 15:31:31 2      Vinnande bud

Johan Ossian-Andersson

Läs mer om Johan Ossian-Andersson